Violka, z RSSka MPtrojka

Hola, hola, tam Violka. Hola hola, tam posluchač. Máte RSS La Trine ve formátu MP3? Ano, ten máme, pošlete si pro něj player. ;-)

Violka je Audio-RSS systém, který převede texty RSS kanálů na soubory MP3. Vše pracuje na serveru, uživatel si jen stáhne a poslechne MP3 každého jednoho spotu. Seznam RSS zdrojů zpracovávaných Violkou najdete na http://www.infoset.com/rss/, autorem Violky je známý Daniel Peder. Jakkoli je Violka svým projevem sterilní, ostatně jako jakákoli jiná kybernetická slečna, srozumitelnost jejího audiovýstupu je nad mé očekávání dobrá. Podrobnější „violance“ vizte weblog Audio RSS a Podcast.

A jsme zase u toho, RSS je pravá esence webu. Hlasové předčítání HTML je problematické, nosí zbytečně dat potřebných jen pro vidící, předčítání RSS je principielně bezproblémové. Budoucnost vidím v RSS, řekl by Jaroslav Cimrman. Možná!

Tip: Když už tu padají taková slova, jako Violka, nezapomeňme, prosím, že jistá Operka umí být hlasem ovládána. ;-)

Komentáře

1. Brbla – 12. června 2005, 17:00

Snad jen poznámka: určitě bych uvítal možnost převodu do MP3 z RSS až u sebe doma. Přeci jen, stahovat MPtrojky bude zatěžovat linky více, než pouhý text.

2. Petr – 12. června 2005, 18:40

[1] No, ale to si pak myslím, že většina lidí už nebude mít chut si do těch mptrojek převádet a violka pak bude postrádat smysl ;) Možná by bylo lepší, aby se stahovaly jen nadpisy z rss zdroje.

3. dřey džey – 12. června 2005, 19:28

Autorem violky je Petr Horák z ústavu elektrotechniky.
BTW epos je sice GNU/GPL, ale hlas violka je není uvolněn.

4. ToOb – 15. června 2005, 07:18

Nejlepší je samozřejmě předčítání Ostravaka. ;-)

Váš komentář

K článku nelze připojit komentář, Mraveniště bylo zakonzerováno.


Copyright © Jan Bien.
W3C XHTML 1.0  | W3C CSS 2  | UAW adaptive  | Geo URL  | RDF RSS