Původní tým DW přichází se značkou H1.cz

Píše se leden 2005 a já společně se svými dvěma dlouholetým kamarády uvažuji, zda nezaložit vlastní webhosting. Ptáte se proč? Odpovím vám. Kvalitní webhosting s patřičným zálohováním a zaručenou dostupností stojí nemalé peníze. A pak, naše data jsou svěřena do cizích rukou. Čili, chceme vlastní webhosting pro své projekty.

Ale server zaplatíme také sumičku kulatou, jakož i server-housing. Uvažujeme proto, že musíme mít své klienty, kteří nám zaplatí provoz a my pak budeme mít hosting zdarma. A proto potřebujeme trochu marketingu. Vymýšlíme proto název Hosting č. 1 s tím, že se budeme prezentovat na doméně www.h1.cz. Logo bude bílá věž, jednak proto, že na šachovnicové souřadnici H1 stojí ve výchozím postavení bílá věž a za druhé, věž je symbol stability, bezpečí, dohledu.

Přesuňme se půl roku dopředu. Kalendář nahlíží srpnem léta páně 2005. Cvičně projdu v centrálním registru nejvyššího .CZ správce domény, na které mám zálusk, a ejhle. Doména www.h1.cz je obsazena. Na tom by nebylo nic mimořádného, nestalo by se mi to poprvé (viz doména bien.cz). Daleko zajímavější je skutečnost, že majitelem domény je Marek Prokop. Není to vtip, není to apríl (viz doména sovavriti.cz), však se podívejte do centrálního registru.

Začíná vám svítat? Ano, Marek Prokop je telepat. Telepaticky nám odcizil myšlenky a celý záměr. Původní tým Dobrého webu nejen že opustil Internet Info s.r.o., ale opouští i svůj obor, tedy konzultantství. Prostě MarekDavidem, Víťou, Vaškem, MichalemMichalem neodolali a skvělý nápad musí za každou cenu zrealizovat, ať to stojí co to stojí. Já nevím jak vy, ale já si to jinak vysvětlit nedokážu.

Nebo, že by základní princip vesmíru byla náhoda? Ale náhoda neexistuje, to by vám potvrdil každý alespoň trochu solidní vědec.

;-)

Související:

Komentáře

1. David Špinar – 26. srpna 2005, 00:20

Ne, hosting dělat nebudeme. Nemusíš mít strach, Honzo. :-)

Váš komentář

K článku nelze připojit komentář, Mraveniště bylo zakonzerováno.


Copyright © Jan Bien.
W3C XHTML 1.0  | W3C CSS 2  | UAW adaptive  | Geo URL  | RDF RSS